20 листопада 2024 року адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії
ФОП Мочаліна Юрія Миколайовича та ФОП Грицун Олени Петрівни порушенням конкурентного законодавства, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді неподання інформації на вимогу голови Східного МТВ АМКУ у встановлений строк.
У зв’язку з розглядом справи № 3/20-127-20, розпочатої за ознаками вчинення ФОП Романенком Н.Г. порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме неправдивих відомостей, які приписують повноваження та права, яких не мають, шляхом повідомлення суб’єктом господарювання безпосередньо невизначеному колу осіб неправдивих відомостей, що може вплинути на наміри цих осіб щодо придбання товарів цього суб'єкта господарювання, Відділенням у травні 2024 року було направлено вимоги до ФОП Мочаліна Ю. М. та ФОП Грицун О. П. Інформацію необхідно було надати у 15-ти денний строк.
У зв’язку з тим, що вимога, спрямована до ФОП Мочаліна Ю.М. протягом місяця не була отримана, її повернуто на зворотну адресу за закінченням терміну зберігання та, відповідно до законодавства, оприлюднено на офіційному вебсайті Східного МТВ. Інформацію на вимогу надано не було, внаслідок чого було розпочато справу № 4/12-147-24.
Вимогу, що було надіслана ФОП Грицун О.П. вручено 08.05.2024. Отже, ФОП Грицун О.П. повинна була надати інформацію в строк до 23.05.2024 (включно). Інформацію на вимогу надано не було, внаслідок чого було розпочато справу № 4/12-148-24
Зважаючи на ці факти, 20 листопада 2024 року адміністративна колегія Східного МТВ прийняла рішення щодо накладення штрафів у розмірі:
Зазначимо, що відповідно до статті 22 Закону України «Про Антимонопольний комітет», вимоги голови територіального відділення АМКУ є обов'язковими для виконання у визначені ним строки, якщо інше не передбачено законом. Тобто, суб’єкти господарювання повинні надавати інформацію у відповідь вчасно та в повному обсязі або ж аргументовано попереджати про причини неможливості її вчасного надання.