• A-
  A+

Голова ЛОТВ взяв участь у круглому столі "Сучасний стан розвитку економіки Луганського регіону: проблеми та шляхи їх вирішення"

Опубліковано 14 вересня 2018 року о 13:52

Голова Луганського обласного територіального відділення АМКУ Костянтин Мєшков взяв участь у засіданні тематичного круглого столу «Сучасний стан розвитку економіки Луганського регіону: проблеми та шляхи їх вирішення», що проходило 6 вересня в м. Сєвєродонецьк. Організаторами заходу стали Луганська філія Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Луганська облдержадміністрація, Фонд ім. Фрідріха Еберта (Німеччина), Асоціація вчених – внутрішньо переміщених осіб, Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, Луганська обласна науково-координаційна рада ДНЦ НАН і МОН України.

 Костянтин Мєшков подякував організаторам за запрошення та підчас дискусії зазначив, що розвиток економіки в сучасних умовах неможливий без розвитку конкурентного середовища. На сьогоднішній день через окупацію частини області коопераційні зв’язки багатьох підприємств розірвані, втрачена велика частина матеріальної бази підприємств, втрачені традиційні ринки збуту тощо. Збройна агресія завдала значної шкоди конкурентному середовищу. Багато підприємців та підприємств припинило свою діяльність, обмежило її, або залишило Луганську область та продовжують функціонувати в інших регіонах країни, що віддалені від лінії бойових дій.

Таким чином на окремих ринках залишилось мало гравців, а це перешкоджає отриманню значного позитивного ефекту від конкуренції, коли товари і послуги стають якіснішими та дешевшими для кінцевого споживача. За наявності незначної кількості великих промислових та наукоємних підприємств в області, єдиним драйвером розвитку економіки регіону має стати малий та середній бізнес, який є рушійною силою позитивних економічних перетворень у розвинутих країнах. В умовах невеликої кількості суб’єктів господарювання, що діють на окремих ринках, є можливості для входу на ці ринки нових гравців, що пожвавить конкуренцію на відповідних ринках. Конкуренція, як і підприємництво, є важливим і необхідним атрибутом ринку. Без неї не може бути розвинутого ринку, як без ринку не буває економічної конкуренції. Тому Луганське обласне тервідділення АМКУ вітає прийняття облдержадміністрацією Регіональної цільової програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва на 2018-2020 роки. 

Поряд з цим, Костянтин Мєшков звернув увагу на те, що в умовах реформи децентралізації влади об’єднані територіальні громади (ОТГ) наділяються значними повноваженнями і при їх здійсненні мають приділяти увагу дотриманню ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції і тому Луганське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України готове здійснювати методичне забезпечення ОТГ та інших органів місцевого самоврядування щодо застосування законодавства про захист економічної конкуренції та інших питань, що відносяться до сфери компетенції АМКУ, готове до ефективної взаємодії з профільними асоціаціями області тощо. Адже конкуренція, як відомо, несе розвиток і процвітання.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux