Відповідно до абзацу четвертого пункту 26 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ), затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року за № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 6 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року за № 169-р) (зі змінами), Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України повідомляє наступне:
Сумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (далі – Відділення) розглядається справа № 02-06/02-2018 щодо наявності в діях ФОП Смолки С.І. та ФОП Пискуна Є.В., які полягають в узгодженні ними поведінки під час підготовки та участі у процедурі відкритих торгів з предметом закупівлі «Буряк, морква, цибуля та капуста качанна. ДК 021:2015 код 03220000-9 (овочі, фрукти та горіхи)», проведених 29.08.2017 Управлінням освіти Шосткинської міської ради із застосуванням електронної системи закупівель «Prozorro», ідентифікатор закупівлі в системі – UA-2017-08-11-000342-a, ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
За результатами збирання доказів у справі Відділенням складено подання з попередніми висновками, яке 13 червня 2018 року було винесене на розгляд адміністративної колегії Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі – Колегія).
Відповідно до подання з попередніми висновками у справі № 02-06/02-2018 Колегії запропоновано:
1. Визнати, що дії ФОП Смолки С.І. (м. Шостка) та ФОП Пискуна Є.В. (м. Шостка), які полягають в узгодженні ними поведінки під час підготовки та участі у процедурі відкритих торгів з предметом закупівлі «Буряк, морква, цибуля та капуста качанна. ДК 021:2015 код 03220000-9 (овочі, фрукти та горіхи)», проведених 29.08.2017 Управлінням освіти Шосткинської міської ради із застосуванням електронної системи закупівель «Prozorro», (ідентифікатор закупівлі в системі – UA-2017-08-11-000342-a), є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
2. Відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за вчинене порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини цього подання, накласти на ФОП Смолку С.І. (м. Шостка) штраф.
3. Відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за вчинене порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини цього подання, накласти на ФОП Пискуна Є.В. (м. Шостка) штраф.
При цьому повідомляємо, що засідання Колегії з питання розгляду справи № 02-06/02-2018 відбудеться 26 червня 2018 року о 10-30 год.
Місце розгляду справи № 02-06/02-2018: Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, м. Суми, вул. Харківська, 30/1, 4 поверх.
Відповідачі, їхні представники, повноваження яких мають бути оформлені належним чином, можуть взяти участь у вищезазначеному засіданні Колегії.