• A-
    A+

Інформація щодо попередніх висновків у справі № 26 щодо наявності у діях ТОВ "Агрохимпартнер Плюс" ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Опубліковано 04 грудня 2017 року о 13:36

Розпорядженням адміністративної колегії Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у зв’язку з наявністю в діях товариства з обмеженою відповідальністю «Агрохимпартнер Плюс» ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції від 07.09.2017 року № 31-рп/к було розпочато розгляд справи № 26.

У ході розгляду справи встановлено наступне.

На адресу Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі – Відділення) 27.04.2017 року надійшло доручення Голови Антимонопольного комітету України від 27.04.2017 р. № 13-01/134 (вх. 27.04.2017 р. № 04-03/173ел), щодо запровадження збору інформації щодо рівнів максимальних, мінімальних та середньозважених цін реалізації в регіоні мінеральних добрив (аміачної селітри, карбаміду, карбамідно-аміачної суміші, вапняно-аміачної суміші) сільськогосподарським виробникам в щомісячному розрізі.

При виконанні цього доручення, для з’ясування переліку суб’єктів господарювання як виробників, так і тих хто здійснює реалізацію вищезазначених мінеральних добрив було направлено декілька вимог, а саме – на Головне управління статистики у Луганській області (від 28.04.2017 р. № 04-17/279 та від 03.05.2017 № 04-17/283), Департаменту агропромислового розвитку Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (від 22.06.2017 р. № 04-17/397).

Отримавши відповіді на зазначені вимоги з переліком суб’єктів господарювання пов’язаних з виробництвом та реалізацією мінеральних добрив, на підставі статей 12, 17, 22, 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», пунктів 2, 3, 8 Положення «Про територіальне відділення Антимонопольного комітету України», з метою дослідження ринку мінеральних добрив та виконання доручення Голови Антимонопольного комітету України, Відділення направило ряд вимог про надання інформації суб’єктам господарювання. Серед надісланих вимог про надання інформації, була вимога до товариства з обмеженою відповідальністю «Агрохимпартнер Плюс» від 04.05.2017 р. № 04-45/50, щодо надання інформації протягом 10 календарних днів з дня отримання цієї вимоги.

Факт отримання ТОВ «Агрохимпартнер Плюс» цієї вимоги підтверджується відміткою у картці «Рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу» о врученні. Також для з’ясування ким та коли була отримана дана вимога про надання інформації, Відділенням 19.07.2017 р. було направлено запит до Луганської дирекції ПАТ «Укрпошта». Своїм листом від 31.07.2017 р. № 18-1125 Луганська дирекція ПАТ «Укрпошта» повідомила, що рекомендований лист з рекомендованим повідомленням за № 9340403873096 отриманий особисто директором Сухиним К.М. 11.05.2017 р.

У вимозі містилось попередження про відповідальність за неподання інформації у встановлений строк, подання інформації в неповному обсязі в установлений строк, подання недостовірної інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України з посиланням на конкретні статті закону.

У визначений головою Відділення термін, відповідь на вимогу до Відділення не надійшла. Будь-яких звернень телефоном або письмово, щодо подовження строку надання інформації на вимогу від ТОВ «Агрохимпартнер Плюс» не надходило.

Згідно зі статтею 22 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» розпорядження, рішення та вимоги голови територіального відділення Антимонопольного комітету України є обов'язковими для виконання у визначені ним строки, якщо інше не передбачено законом. Невиконання розпоряджень, рішень та вимог голови територіального відділення Антимонопольного комітету України тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Відповідно до статті 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» суб'єкти господарювання, об’єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління і контролю, їхні структурні підрозділи, філії, представництва їх посадові особи та працівники зобов'язані на вимогу голови територіального відділення Антимонопольного комітету України подавати документи, предмети чи інші носії інформації, пояснення, іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом та банківську таємницю, необхідну для виконання Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Таким чином, ТОВ «Агрохимпартнер Плюс», не надавши інформацію, передбачену Вимогою, не дотрималось вимог статті 22, частин першої та другої статті 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України».

Отже, такі дії ТОВ «Агрохимпартнер Плюс» з неподання інформації територіальному відділенню на вимогу від 04.05.2017 р. № 04-45/50 у встановлений у вимозі строк мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що кваліфікуються за пунктом 13 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” як неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановленні головою територіального відділення строки.

Отримавши розпорядження адміністративної колегії Відділення від 07.09.2017 р. № 31-рп/к, ТОВ «Агрохимпартнер Плюс» листом від 28.09.2017 р. № 2 нібито у друге повідомляє, що товариство з 2014 року не здійснює будь-яку господарську діяльність і з того часу не веде реалізації будь-яких мінеральних добрив (аміачної селітри, карбаміду, КАС, вапняно-аміачної суміші тощо) і взагалі не веде будь-якої торгівлі. Однак ніякої підтверджуючої інформації про надання першої відповіді на вимогу Відділення не надало. Разом з тим ТОВ «Агрохимпартнер Плюс» у своєму листі звертається з проханням про закриття справи проти товариства у зв’язку з відсутністю у товариства інформації щодо рівнів максимальних, мінімальних та середньозважених цін реалізації мінеральних добрив.

Таким чином, матеріалами справи доведено, що дії товариства з обмеженою відповідальністю «Агрохимпартнер Плюс» (адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Миру, 2, код ЄДРПОУ 38819955) щодо неподання інформації на вимогу Відділення від 04.05.2017 р. № 04-45/50 у встановлений у вимозі строк, обов’язковість надання якої передбачена статтями 22, 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що кваліфікується за пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді як неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановленні головою територіального відділення строки. Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 121, 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», статтею 48 Закону України «Про захист економічної конкуренції», пунктом 11 Положення «Про територіальне відділення Антимонопольного комітету України», затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України 23 лютого 2001 року № 32-р та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 березня 2001 року за № 291/5482 зі змінами та доповненнями, та пунктом 23 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 6 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року №169-р) (зі змінами),

 

ПропонуЄМО

 

1. Визнати дії товариства з обмеженою відповідальністю «Агрохимпартнер Плюс» (адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Миру, 2, код ЄДРПОУ 38819955) щодо неподання інформації на вимогу Відділення від 04.05.2017 р. № 04-45/50 у встановлений у вимозі строк, обов’язковість надання якої передбачена статтями 22, 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що кваліфікується за пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді як неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановленні головою територіального відділення строки.

2. За порушення, вказане у пункті 1, відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», на товариство з обмеженою відповідальністю «Агрохимпартнер Плюс» може бути накладено штраф у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2016 рік або якщо доходу (виручки) немає або відповідач на вимогу не надав розмір доходу (виручки), штраф може бути у розмірі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3. Під час визначення розміру штрафу врахувати такі обставини:

- порушення вчинено товариством з обмеженою відповідальністю «Агрохимпартнер Плюс» вперше;

- складне соціальне-економічне становище у зоні проведення антитерористичної операції.

 

Представники сторін або уповноважені особи мають змогу отримати або ознайомитися зі змістом зазначеного подання та матеріалами справи у приміщенні Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Центральний, 12, тел. (0645) 70 3320.

Представники сторін або уповноважені особи мають право надати свої міркування, пропозиції або заперечення щодо висновків та пропозицій, викладених у поданні.

У разі надання заперечень щодо висновків і пропозицій, викладених у поданні, необхідно надати докази, які їх підтверджують.

Разом з цим, повідомляємо, що розгляд справи № 26 відбудеться 20 грудня 2017 року о 10.00.

Місце розгляду справи: Луганське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 12, 2 поверх, к. 204.

У разі зміни дати проведення розгляду справи буде повідомлено про це додатково.

 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux