• A-
  A+

КОНКУРС НА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕВІЗНИКА - У ВІДПОВІДНОСТІ ДО ЗАКОНУ

Опубліковано 12 листопада 2018 року о 16:16

Луганське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало Сєвєродонецьку міську раду встановлювати умови конкурсу на визначення автомобільного перевізника на автобусних маршрутах загального користування у відповідності до вимог законодавства про автомобільний транспорт.

У ході виконання завдань, покладених на Відділення Законом України «Про Антимонопольний комітет України», здійснено дослідження дій виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради при підготовці та проведенні конкурсів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Законом України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах №№ 5, 102/12 та 110 здійснюється перевізником ВАТ «Сєвєродонецьке АТП-10920», а на маршруті № 6 – перевізником ТОВ «Сєвєродонецьке АТП – 10974».

У зв’язку із закінченням у 2017 – 2018 р.р. терміну дії договорів, укладених цими перевізниками із організатором перевезень, рішенням виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 20.03.2018 №173 «Про затвердження тимчасових договорів на автобусні маршрути (в режимі таксі) загального користування м. Сєвєродонецьк», затверджено тимчасові договори на перевезення пасажирів на вказаних автобусних маршрутах. Як наведено у цьому рішенні, договори діятимуть до визначення на маршруті нового перевізника та укладення з ним відповідного договору, але не більше трьох місяців від дати підписання.

Однак укладення таких тимчасових договорів не передбачено чинним законодавством і є нормативно необґрунтованим.

Метою проведення конкурсів є, у т.ч., розвиток конкуренції та вибір на конкурсних засадах юридичних або фізичних осіб, які спроможні забезпечувати належну (найкращу) якість обслуговування перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Таким чином, не проведення Сєвєродонецькою міською радою у випадках, передбачених законодавством, конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, могло не дозволити таким перевізникам, які бажали здійснювати перевезення пасажирів на відповідних маршрутах та мали такі можливості, вийти на ринок таких перевезень, тобто призвести до недопущення конкуренції.

Вказані дії фактично призвели до не проведення, всупереч вимогам чинного законодавства, конкурсів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у випадках закінчення терміну дії договорів.

З метою припинення такої бездіяльності (тобто проведення відповідних конкурсів) на адресу Сєвєродонецької міської ради надано відповідні, обов’язкові для розгляду, рекомендації. Сєвєродонецька міська рада має у місячний термін здійснити заходи, необхідні для приведення ситуації з перевезеннями пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у відповідність до вимог чинного законодавства.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux