• A-
  A+

КП «Водоканал» Мереф’янської міськради оштрафовано за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Опубліковано 28 березня 2024 року о 19:23

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України встановило порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях КП «Водоканал» Мерефянської міської ради Харківської області. Йдеться про стягнення підприємством плати за видачу технічних умов на встановлення вузла обліку холодної води.

Відділення встановило, що КП «Водоканал» протягом червня 2020 року – лютого 2023 року перед тим, як прийняти на абонентський облік вузол обліку холодної води, вимагало від споживачів отримати технічні умови на його встановлення , які є платними.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюються відповідно до проєктної документації з дотриманням будівельних норм i правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Оснащення та відповідна проєктна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку та погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Тобто встановлення споживачами вузла обліку холодної води не потребує отримання технічних умов.

Стягнення КП «Водоканал» коштів при прийнятті споживачів на абонентський облік вузлів обліку холодної води, у вигляді плати за видачу технічних умов, є безпідставним та таким, що може утискати інтереси споживачів, адже призводить до додаткових фінансових витрат.

При цьому, відмова споживача послуг від сплати коштів за отримання технічних умов нестиме для нього негативні наслідки у вигляді невзяття вузла обліку холодної води на абонентський облік. Це позбавляє споживача можливості сплачувати за фактично отримані послуги, згідно з показниками вузла обліку холодної води, а не за нормами споживання.

 Рішенням адміністративної колегії Східного МТВ АМКУ від 28 березня 2024 року визнано, що КП «Водоканал» Мерефянської міської ради, зловживаючи монопольним (домінуючим) становищем на ринку, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що полягає у стягненні коштів за прийняття на абонентський облік засобів обліку холодної води зі споживачів послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а саме за видачу технічних умов на установку вузла обліку витрат води.

За вчинене порушення на КП «Водоканал» накладено штраф у розмірі 50 000 гривень. Зазначимо, що відповідно до наказу керівника комунального підприємтва від 02 лютого 2023 року скасовано калькуляцію вартості послуг на видачу технічних умов на встановлення лічильника води та узгодження обсягів водопостачання. Тобто наразі порушення припинено.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux