25 червня 2026 року адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії ТОВ «Східавтотранс плюс» та ТОВ «ГРВ Сток» порушенням, передбаченим пунктом 13 та 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді неподання інформації у встановлений строк, а також надання інформації в неповному обсязі на вимогу територіального відділення АМКУ.
Відділення здійснює збирання та аналіз доказів у справі № 4/20-145-25, розпочатій за ознаками вчинення ТОВ «Східавтотранс плюс» порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 15 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». У грудні 2025 року до зазначеного товариства було надіслано вимогу про надання інформації, відповідь на яку необхідно було надати у 15-денний строк з дня її отримання.
У зв’язку з тим, що вимога не була отримана, її повернуто на зворотну адресу за закінченням терміну зберігання та, відповідно до законодавства, оприлюднено на офіційному вебсайті Східного МТВ АМКУ. Підприємство інформацію на вимогу не надало, внаслідок чого було розпочато справу № 4/12-89-26.
Також в ході здійснення дослідження регіональних ринків послуг зі зберігання зерна зерновими складами (елеваторами) в межах Харківської, Полтавської, Сумської та Донецької областей Відділення у червні 2025 року надіслало вимогу про надання інформації за місцезнаходженням ТОВ «ГРВ Сток».
Вимогу було вручено 20.06.2025 уповноваженій особі товариства. ТОВ «ГРВ Сток» звернулося до Відділення з проханням подовжити термін надання інформації на вимогу. Терміни надання відповіді було подовжено до 26.09.2025. Однак у встановлений строк ТОВ «ГРВ Сток» не надано Відділенню інформацію в повному обсязі, внаслідок чого розпочато справу №5/13-80-26.
Зважаючи на це, 25 червня 2026 року адміністративна колегія Східного МТВ АМКУ прийняла рішення, яким визнала дії ТОВ «Східавтотранс плюс» та дії ТОВ «ГРВ Сток» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. ТОВ «Східавтотранс плюс» оштрафовано у розмірі 34 000 грн, ТОВ «ГРВ Сток» у розмірі 47186 грн.
Зазначимо, відповідно до статті 22 Закону «Про Антимонопольний комітет України», вимоги органів Антимонопольного комітету є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом. Тобто, суб’єкти господарювання повинні надавати інформацію у відповідь вчасно та в повному обсязі або ж аргументовано попереджати про причини неможливості її вчасного надання.