• A-
  A+

ПАТ "Сумигаз" притягнуто до відповідальності

Опубліковано 04 квітня 2019 року о 16:28

ПАТ «Сумигаз» за масове порушення прав побутових споживачів природного газу у Сумській області притягнуто до відповідальності

 

З початку року Сумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України прийнято вже третє рішення про визнання дій ПАТ «Сумигаз» зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку розподілу природного газу та накладення штрафних санкцій у розмірі 68 тисяч гривень.

Законодавство України покладає на оператора газорозподільних систем (ПАТ «Сумигаз») під час проведення повірки лічильників газу побутових споживачів здійснювати за кошти підприємства ремонт лічильників, які потребують ремонтних робіт або заміну на нові тих лічильників, що не підлягають ремонту.

В ході проведеного відділенням дослідження встановлено, що ПАТ «Сумигаз» внаслідок невиконання приписів законодавства перекладало на споживачів свій обов’язок стосовно проведення ремонту/заміни лічильників:

- у 2016 році – по 2170 лічильникам (32,63% із усіх лічильників, що потребували ремонту або заміни);

- у 2017 році – по 6615 лічильникам (61,30% із усіх лічильників, що потребували ремонту або заміни);

- у 2018 році – по 4231 лічильнику (44,06 % із усіх лічильників, що потребували ремонту або заміни).

Таким чином, 1373 споживачі були позбавлені права на проведення Товариством безоплатного ремонту побутових лічильників та 11 643 споживача - на проведення безоплатної заміни лічильників, унаслідок чого вони були змушені забезпечувати ремонт/заміну лічильників власним коштом (нести не передбачені чинним законодавством витрати).

За інформацією, наявною у територіального відділення, протягом досліджуваного періоду середня вартість послуги з ремонту, що надавалася заводами – виробниками, складала щонайменше 320 грн., вартість лічильника, в залежності від типорозміру та виробника, становила близько 1000 грн.

Отже, за таких умов загальна сума додатково понесених споживачами Сумської області витрат унаслідок зловживання монопольним становищем ПАТ «Сумигаз» та вчинення ним неправомірних дій перевищує 12 млн. 82 тис. грн.

Такі дії ПАТ «Сумигаз» кваліфіковано територіальним відділенням як порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

ПАТ «Сумигаз» має сплатити штраф у розмірі 68 тис. грн. та усунути наслідки порушення. В мотивувальній частині рішення зазначено, що під усуненням наслідків слід розуміти повернення споживачам коштів на суму близько 12 млн. 82 тис. грн. або здійснення перерахунків на зазначену суму в рахунок майбутніх платежів. Точна сума компенсації кожному споживачу є індивідуальною величиною та залежить від фактично понесених витрат споживачем.

 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux