• A-
  A+

Східне МТВ оштрафувало КП «Глухівський водоканал»

Опубліковано 09 квітня 2024 року о 16:39

9 квітня 2024 року Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало дії КП «Глухівський водоканал» Глухівської міської ради (Сумської області) порушенням, що полягають у стягненні підприємством плати за видачу технічних умов на встановлення вузла обліку холодної води.

Відділення встановило, що КП «Глухівський водоканал» перед тим, як прийняти на абонентський облік вузол обліку холодної води, вимагає від споживача отримати Технічні умови на встановлення цього вузла обліку, які є платними.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюються відповідно до проєктної документації з дотриманням будівельних норм i правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Оснащення та відповідна проєктна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку та погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Тобто встановлення споживачами вузла обліку холодної води не потребує отримання технічних умов.

Стягнення КП «Глухівський водоканал» коштів при прийнятті споживачів на абонентський облік вузлів обліку холодної води, у вигляді плати за видачу Технічних умов, є безпідставним та таким, що може обмежувати інтереси споживачів, адже призводить до додаткових фінансових витрат.

При цьому, відмова споживача послуг від сплати коштів за отримання таких Технічних умов нестиме для нього негативні наслідки у вигляді не взяття вузла обліку холодної води на абонентський облік. Це позбавляє споживача можливості сплачувати за фактично отримані послуги, згідно з показниками цього вузла обліку, а не за нормами споживання.

Тому, адміністративна колегія Східного МТВ АМКУ визнала, що КП «Глухівський водоканал», зловживаючи монопольним (домінуючим) становищем на ринку, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що полягає у стягненні коштів за прийняття на абонентський облік засобів обліку холодної води, а саме за видачу технічних умов на установку вузла обліку витрат води.

За вчинене порушення на КП «Глухівський водоканал» накладено штраф у розмірі 44 000 гривень.

Зазначимо, що, відповідно до наказу керівника комунального підприємства від 11 березня 2024 року, припинено стягнення плати за видачу технічних умов на встановлення засобів обліку холодного водопостачання. Тобто наразі порушення припинено.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux