• A-
  A+

Технічні умови від ТОВ «Теплоенерго» спричинили розгляд справи

Опубліковано 18 грудня 2023 року о 19:28

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 18 грудня 2023 року розпочало розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Теплоенерго» порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Підприємство встановлювало в технічних умовах на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення строк дії технічних умов на один рік та умови щодо обмеження терміну придатності до установки метрологічно повірених лічильників води півтора роками.

Під час здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в частині видачі технічних умов на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в межах смт. Краснопілля, смт. Угроїди, с. Наумівка, с. Чернеччина, с. Ясенок, с. Мозкове, с. Самотоївка, с. Мезенівка, с. Михайлівське, с. Тур’я Сумської області, яким надає послуги ТОВ «Теплоенерго», Відділення проаналізувало копії технічних умов, виданих замовникам (фізичним особам та суб'єктам господарювання) починаючи з січня 2020 по липень 2023 року. Було встановлено, що вони мають типову форму, при цьому в їх тексті зазначено, що «технічні умови дійсні на протязі одного року».

Згідно з пунктом 8 розділу III Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 (в редакції від 13.07.2021) (далі – Правила № 190), строк дії технічних умов складає три роки з дня їх надання у разі неприєднання об’єкта до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Також, слід зазначити, що додатком 1 до Правил № 190, у редакції від 26.11.2012, яка діяла до 13.07.2021, було затверджено форму технічних умов на приєднання до централізованої системи водопостачання та водовідведення, де було зазначено, що вони є чинними до завершення будівництва об'єкта.

Таким чином, строк дії технічних умов на приєднання, виданих до 13.07.2021, становив – до завершення будівництва об’єкта, а строк дії технічних умов, виданих після 13.07.2021, має становити три роки з дня їх надання у разі неприєднання об’єкта до систем централізованого питного водопостачання та /або централізованого водовідведення.

Окрім цього, у виданих технічних умовах на приєднання до систем централізованого водопостачання міститься не передбачене чинним законодавством обмеження терміну придатності до установки метрологічно повірених лічильників води, а саме зазначається, що «Установці підлягають лічильники, які… У яких з дати повірки до дати установки та опломбування не пройшло півтора роки» (мовою оригіналу).

Міжповірочні інтервали затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями». Згідно даного наказу міжповірочний інтервал законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категорією «Лічильники води» складає 4 роки.

Таким чином, якщо з часу відмітки виробника в паспорті лічильника води або в свідоцтві про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, виданої відповідним уповноваженим органом не сплинуло 4 роки, він вважається придатним до експлуатації.

Такі дії ТОВ «Теплоенерго» можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів (замовників) послуг. Адже, споживачі (замовники), які з певних причин не зможуть здійснити будівництво та приєднання об'єктів протягом одного року, будуть змушені повторно звертатися до Підприємства за отриманням нових технічних умов, несучи при цьому додаткові витрати. А споживачі, що придбали лічильник води, у якого сплив півторарічний термін з дати відмітки виробника про проведення повірки, змушені будуть подавати лічильник води на позачергову повірку, несучи при цьому додаткові витрати.

Враховуючи вищевикладене, Відділення розпочало розгляд справи за вказаними фактами.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux