• A-
  A+

ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» оштрафовано за нездійснення перерахунків споживачам

Опубліковано 28 березня 2024 року о 19:18

28 березня 2024 року адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції бездіяльність ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт», яка полягає у нездійсненні споживачам перерахунків нарахувань плати за послуги з централізованого опалення у зв’язку із зміною ціни природного газу протягом січня – квітня опалювального періоду 2019/2020 років в межах території м. Шостка (Сумської області), де розташовані мережі, що перебувають у власності та/або користуванні ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт».

З початку опалювального періоду 2019/2020 років НАК «Нафтогаз України» для теплопостачальних організацій (виконавців послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води) значно знизив ціну природного газу у порівнянні з ціною, що діяла у попередньому опалювальному періоді.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 24 грудня 2019 № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу» (далі – Постанова № 1082). Мета цієї постанови – забезпечити захист прав споживачів послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води в частині оплати ними справедливої вартості комунальних послуг.

Постановою № 1082 внесені зміни до Постанови КМУ № 630 та Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 року № 1198 (далі - Правила користування тепловою енергією). Відповідно до цих Правил, теплопостачальним організаціям надано право змінювати розмір нарахованої споживачам плати за послуги з постачання теплової енергії для потреб централізованого опалення та постачання гарячої води у разі зміни для них ціни природного газу, що використовується для виробництва теплової енергії та надання відповідних комунальних послуг.

При цьому, Постановою № 1082 передбачається, що підставою для зміни розміру нарахувань за вищевказані послуги є умова коли ціна за куб природного газу придбаний виконавцем у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу (без урахувань тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельних надбавок (націнок) постачальника), що врахована у структурі таких тарифів, встановлених уповноваженими органами.

Згідно з пунктом 2 Постанови № 1082, у разі прийняття теплопостачальною організацію рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, у зв’язку із зміною для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 року, відповідні зміни (починаючи із нарахувань за грудень 2019 року) мають відображатися щомісяця у платіжних документах споживачів, надісланих у місяці, що є наступним за розрахунковим періодом.

ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» 31 січня 2020 року прийняло розпорядження «Щодо проведення перерахунку нарахувань за послуги з теплопостачання згідно постанови КМУ № 1082», відповідно до якого було виконано перерахунок нарахування за надані послуги з теплопостачання для централізованого опалення у грудні 2019 року для категорії споживачів «Населення» із застосуванням знижувальних коефіцієнтів. Таким чином, перерахунок за послуги з централізованого опалення у зв’язку зі зміною ціни природного газу Підприємство здійснило лише за один місяць – грудень 2019 року. В інші місяці опалювального періоду 2019/2020 років перерахунки, у зв’язку із зміною вартості природного газу, Підприємством не здійснювались всупереч вимогам зазначеної Постанови.

Така бездіяльність ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт», була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку, адже в такому випадку споживачі мали б можливість обирати між кількома виконавцями послуг.

Тому, зважаючи на встановлені факти, адміністративна колегія Східного МТВ АМКУ визнала бездіяльність ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, наклала штраф у розмірі 68 000 гривень та зобов’язала припинити порушення протягом 2 місяців.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux