• A-
  A+

ВІДБІР ОРГАНІЗАТОРІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГІВ МАЄ ВІДБУВАТИСЯ НА КОНКУРЕНТНИХ ЗАСАДАХ

Опубліковано 04 січня 2019 року о 14:49

Сумським обласним територіальним відділенням розглянута справа щодо антиконкурентних дій Головного управління Держгеокадастру в Сумській області на ринку послуг з організації та проведення земельних торгів. Порушення полягало в тому, що Головне управління всупереч приписам Земельного кодексу України визначало виконавця земельних торгів без застосування конкурсних процедур.

Зважаючи на суть порушення та обставини справи, рішення у неї було прийнято Тимчасовою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України 28 грудня на своєму засіданні.

Справу було розпочато за результатами розгляду заяви ТОВ «Сумська товарна біржа «Сумиагропромбіржа» щодо неправомірних дій Головного управління Держгеокадастру в Сумській області на ринку організації та проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Згідно Земельного Кодексу України, витрати, здійснені організатором земельних торгів або їх виконавцем на підготовку лотів до проведення земельних торгів, відшкодовуються переможцем земельних торгів за кожним лотом, таким чином при відсутності конкурсних процедур відбору кращих пропозицій потенційних організаторів земельних торгів з більш низькою вартістю робіт, збільшуються витрати переможців земельних торгів, що змушує їх нести надмірні витрати.

Матеріалами справи встановлено, що у ряді випадків вартість робіт з організації торгів у заявника були на 40-50% менше ніж у інших претендентів, однак його пропозиція була відхилена Головним управлінням.

Окрім того такі дії Головного управління Держгеокадастру в Сумській області мають негативний вплив на конкуренцію на зазначеному ринку та стримують його розвиток.

За даними Держгеокадастру за посиланням: http://land.gov.ua/info/perelik-dilianok/ , у Сумській області станом на 16.11.2018 налічувалося 389 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 11439,2163 га, які мають бути реалізовані на конкурсних засадах.

На сьогоднішній день аграрний комплекс України є опорою української економіки і приносить 12% ВВП. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, виручка від експорту української аграрної продукції в 2017 році збільшилася на 16,3% порівняно з 2016 роком і склала понад 17,9 мільярда доларів при загальному обсязі експорту в 53,3 мільярда доларів. Трійку лідерів експорту українських аграрних і харчових товарів очолюють зернові культури з часткою 36,2%, друге місце займають рослинні олії - 25,1% і третє - насіння олійних культур з часткою в структурі 11,3%.

У разі забезпечення рівних конкурентних умов на ринку, в тому числі на ринку з організації земельних торгів, можна очікувати формування справедливої вартості послуг виконавцями земельних торгів.

Таким чином Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України зобов’язала Головне управління Держгеокадастру у Сумській області у двомісячний строк з дня отримання рішення припинити неправомірні дії, шляхом забезпечення визначення виконавців земельних торгів на конкурсних засадах.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux