• A-
  A+

Антиконкурентні дії Сумської міської ради гальмують інвестиції в м. Суми

Опубліковано 13 червня 2019 року о 15:06

 

 

За результатами розгляду справи за заявою ПрАТ «Універмаг «Луцьк» (є власником ТРЦ «Мануфактура» у м. Суми) щодо неправомірних дій Сумської міської ради при встановленні ставок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, територіальним відділенням було прийняте рішення щодо порушення міською радою законодавства про захист економічної конкуренції.

У зв’язку з прийняттям оскаржуваного рішення від 20.06.2018 №3577-МР «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в м.Суми» Заявник з 2019 року має сплачувати відповідну ставку податку у 6,25 разів вище ніж для торгових центрів, розташованих у цій же зоні, власники яких мають місце основної податкової реєстрації у м. Суми.

Таке рішення є антиконкурентним та дискримінаційним. Подібні дії заборонені Законом України «Про захист економічної конкуренції», а також не відповідають принципам Податкового кодексу України, згідно якого має забезпечуватися рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від місця походження капіталу.

Під час засідання адміністративної колегії, представник заявника, Володимир Лободін, зазначив: «Дискримінаційні умови зі сторони місцевої влади гальмують та не дозволяють розпочати будівництво другої черги Мануфактури запланованої як спортивно-оздоровчого комплексу, який має складатися із двох поверхів. На другому поверсі другої частини буде спортивно-оздоровчий комплекс з трьома басейнами: один розміром 25 на 20 м, інший, дитячий, — 14 на 5 м та ще один — для немовлят — 4 на 4 м. Також буде джакузі, чотири сауни і фітнес-зона. Загальна площа другого поверху — 4 тис. кв. м. На першому поверсі тисячу квадратів займе підбасейний простір і 3 тис. кв. м віддамо під торгівлю. Із них, 1,4 тис. квадратів займе один ключовий оператор, 700 кв. м — атріум і дрібні магазини.»

Голова територіального відділення, Євген Касьян, у свою чергу наголосив: «Питома вага валового регіонального продукту (ВРП) Сумської області за останніми оприлюдненими статистичними даними складає близько 2% від зведеного ВРП по Україні. Тобто 98% ВРП знаходиться поза межами Сумської області. За таких умов інвестиції з інших областей та населених пунктів України швидше за все проігнорують наш обласний центр, що негативно позначиться на розвитку конкурентних відносин на окремих товарних ринках в м. Суми.»

За таких обставин Сумське обласне територіальне відділення АМКУ зобов’язало Сумську міську раду у двомісячний строк припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом забезпечення рівних умов оподаткування та встановлення однакових ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки як для місцевих, так і немісцевих власників нерухомості.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за наступним посиланням (http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=84711&schema=sum).

 

 

 

 

 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux