• A-
  A+

Донецьке відділення надало рекомендації військово-цивільній адміністрації м. Торецьк

Опубліковано 15 червня 2019 року о 11:35

Адміністративна колегія Донецького обласного територіального відділення АМКУ за результатами розгляду матеріалів, зібраних під час дослідження ринків послуг у сфері поводження з побутовими відходами та стану конкуренції на цих ринках надала військово-цивільній адміністрації м. Торецьк (до перейменування – Дзержинськ) рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Як встановило Відділення, рішенням Дзержинської міської ради від 29.12.2012 АКП «Комунальник» було визнано виконавцем послуг у сфері поводження з побутовими відходами. По закінченню п’ятирічного терміну, розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації від 21.12.2017 рішення Дзержинської міської ради було подовжено безстроково.

Таким чином виконавця послуг у сфері поводження з побутовими відходами було визначено без проведення відповідного конкурсу.

Організація поводження з відходами, вивезення побутових відходів врегульована законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», Порядком проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів».

Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міських рад віднесено визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Відповідно до статті 351 Закону України «Про відходи» виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Визначення військово-цивільною адміністрацією м. Торецьк виконавця послуг із вивезення побутових відходів не на конкурсних засадах всупереч вимогам чинного законодавства, обмежує або може обмежити право певних осіб, які мали (мають) намір взяти участь у такому конкурсі, змагатися за право здійснення відповідної господарської діяльності на ринку надання послуг із вивезення побутових відходів.

Таким чином, дії військово-цивільною адміністрацією м. Торецьк Донецької області із визначення виконавця послуг із вивезення побутових відходів не на конкурсних засадах, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та визначеного частиною 1 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Рекомендації органів Антимонопольного комітету України є обов’язковими для розгляду органами чи особами, яким вони надані.

 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux