• A-
  A+

КП «Дергачівська міська ритуальна служба» оштрафовано за нав’язування споживачам необов’язкових послуг

Опубліковано 20 вересня 2023 року о 15:42

20 вересня 2023 року Адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала порушенням дії КП «Дергачівська міська ритуальна служба» (далі-КП «ДМРС»), що полягають у нав’язуванні споживачам протягом 2014-2018 років не обов’язкових ритуальних послуг.

Під час здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції та аналізу інформації отриманої від КП «ДМРС» Відділенням було встановлено, що до повного пакету послуг, які надаються цією ритуальною службою, входять зокрема послуги з оформлення бухгалтерських документів, одноразова допомога на утримання в належному естетичному та санітарному стані кладовища влітку та одноразова допомога на утримання в належному естетичному та санітарному стані кладовища взимку. Вартість цих та інших ритуальних послуг КП «ДМРС» була встановлена рішеннями виконавчого комітету Дергачівської міської ради від 14.01.2014, 12.05.2015 та 14.03.2017.

При цьому обов’язковою умовою проведення поховання на території підконтрольній Дергачівській міській раді, є замовлення особою, яка зобов’язалася поховати померлого, повного пакету послуг від КП «ДМРС». Однак, згадані вище додаткові послуги не належать до «Необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг», затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003 № 193. Зазначимо, що послуги з утримання кладовища у зимовий та літній період взагалі не передбачені чинним законодавством.

Оскільки обов’язковість замовлення зазначених послуг при організації та проведенні поховання призводить до збільшення його вартості в цілому, такі дії КП «ДМРС» можуть призвести до ущемлення інтересів громадян, що користуються його послугами.

Водночас, ці дії були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку ритуальних послуг, передбачених «Необхідним переліком окремих видів ритуальних послуг», на територіях підпорядкованій Дергачівській міській раді, оскільки КП «ДМРС» за підсумками діяльності в 2014-2018 роках, займало монопольне (домінуюче) становище на цьому ринку.

Відтак, Адміністративна колегія Східного МТВ АМКУ 20 вересня 2023 року визнала зазначені дії КП «Дергачівська міська ритуальна служба» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафувала відповідача на 34 000 грн.

Зауважимо, що КП «Дергачівська міська ритуальна служба» та Дергачівська міська рада у період розгляду цієї справи повідомили Відділення, що припинили чинити це порушення, шляхом прийняття у 2018 році рішення «Про затвердження прейскурантів цін на ритуальні послуги, пов’язані з похованням, які надаються населенню КП «Дергачівська ритуальна служба». У зазначеному рішенні було затверджено нову вартість надання КП «ДМРС» ритуальних послуг та скасовано рішення виконавчого комітету від 14.03.2017.

Відділення проаналізувало це рішення та встановило, що воно уже не містить не передбачені законодавством послуги. Таким чином порушення КП «Дергачівська міська ритуальна служба» наразі вважається припиненим.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux