• A-
  A+

Затвердження неправомірної форми договору: встановлено порушення у діях Кегичівської сільради

Опубліковано 20 вересня 2023 року о 15:40

Адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 20 вересня 2023 року прийняла рішення, яким визнала порушенням дії Кегичівської селищної ради, що полягали у затвердженні форми договору на відпуск води з комунальної водомережі, положення якого містили неправомірні умови.

Під час здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Відділення встановило, що Бесарабська сільська рада (правонаступницею якої з 30.07.2021 є Кегичівська селищна рада) своїм рішенням від 14.11.2016 «Про затвердження тарифів на воду та затвердження Договору між постачальником і споживачем на відпуск води з комунальної водомережі» затвердила форму договору між постачальником – Комунальним підприємством «Водограй» (з 23.10.2021 відбулась зміна назви на Комунальне підприємство «Водограй плюс») та споживачем на відпуск води з комунальної водомережі, положення якого містили умови, не передбачені нормами діючого законодавством.

Так КП «Водограй плюс» включило до договору:

 • положення щодо завищеного розміру пені в розмірі 1 % за кожен наступний день, після сплину граничного строку оплати за послуги з централізованого водопостачання;
 • відключення від систем централізованого водопостачання при наданні недостовірних даних про чисельність населення та кількість худоби з повторним платним підключенням (100 грн);
 • відключення від систем централізованого водопостачання за використання питної води безпосередньо із водомережі для поливу присадибних ділянок з повторним платним підключенням (300 грн).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі несвоєчасного здійснення платежів споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Також виконавець комунальної послуги має право обмежити (припинити) надання відповідної комунальної послуги її споживачу, незалежно від обраної моделі організації договірних відносин, у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця. Таке попередження надсилається споживачу не раніше наступного робочого дня після спливу граничного строку оплати комунальної послуги, визначеного законодавством та/або договором про надання відповідної комунальної послуги. Тобто затверджені у згаданому договорі пункти суперечать чинному законодавству.

Рішенням від 14.11.2016 «Про затвердження тарифів на воду та затвердження Договору між постачальником і споживачем на відпуск води з комунальної водомережі» Бесарабська сільська рада легітимізувала вчинення КП «Водограй Плюс» порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Такі дії органу самоврядування Східне МТВ визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та зобов’язало його правонаступницю - Кегичівську селищну раду припинити порушення шляхом скасування рішення від 14.11.2016.

Зазначаємо також, що 19 липня 2022 року Адміністративною колегією Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було прийнято рішення про закриття провадження у справі про порушення КП «Водограй Плюс», у зв’язку з виконанням ним рекомендацій наданих Адміністративною колегією Східного міжобласного територіального відділення. Як повідомило КП «Водограй Плюс», на виконання рекомендацій, з 1 грудня 2021 року ним було укладено нові договори з індивідуальними споживачами про надання послуг з централізованого водопостачання, які відповідають Типовому договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. № 690.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux