• A-
  A+

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» оштрафовано за необґрунтовані нарахування

Опубліковано 20 червня 2023 року о 19:42

Адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановила порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях КП «Комплекс з вивозу побутових відходів», яке діє на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м. Харкова.

Відділення з’ясувало, що рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 12 грудня 2018 року № 918 було встановлено тарифи на послуги, які надає КП «КВПВ», а саме, на послуги з вивезення твердих побутових відходів для населення – 107,55 грн/м3, на послуги з вивезення великогабаритних відходів - 224,74 грн/м3. Ці тарифи є чинними на цей час.

Механізм надання суб’єктами господарювання послуг з поводження з побутовими відходами у містах, селищах і селах визначено Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070. Відповідно до пункту 6 цих Правил, обсяг надання послуг розраховується на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

Рішенням Харківської міської ради від 27 грудня 2006 року № 215/06 (зі змінами відповідно до рішень Харківської міської ради від 23.12.2011 № 581/11 та від 26.02.2020 № 2056/20) затверджено норми утворення твердих побутових відходів у м. Харкові. Відповідно до цього для мешканців багатоквартирних будинків, будинків ЖК, ЖБК та ОСББ, а також підвідомчих будинків норма надання послуг з вивезення великогабаритних відходів на одного мешканця становить 0,15 м3, а норма надання послуг вивезення твердих побутових відходів на одного мешканця – 2,15 м3.

Тобто, послуги з вивезення твердих побутових відходів, які надає КП "КВПВ", отримують споживачі, які безпосередньо проживають у житлових будинках комунальної власності територіальної громади Харкова.

Втім, як з’ясувалося із заяв фізичних осіб, що надійшли до Відділення, КП «КВПВ» здійснювало нарахування плату за свої послуги власниками квартир, у яких відсутні зареєстровані особи, у розмірі 23,47 грн. до 01 січня 2019 року, а опісля – 46,94 грн. Тобто, у подвійному розмірі від встановлених тарифів на послуги. Це підтверджується, зокрема, копіями квитанцій про нарахування плати за послуги.

Власники квартир, в не зареєстровано жодної особи, сплачуючи нараховану
КП "КВПВ" плату за послуги з вивезення твердих побутових відходів у подвійному розмірі від встановлених тарифів, несли додаткові витрати, що призводило до ущемлення їхніх інтересів.

Слід зазначити, що під час розгляду справи КП "КВПВ" повідомило Відділення, що з 01 грудня 2021 року КП "КВПВ" припинило нараховувати плату за послуги з вивезення побутових відходів у подвійному розмірі від встановлених тарифів власникам квартир, у яких відсутні зареєстровані особи.

Таким чином, порушення законодавства про захист економічної конкуренції КП «КВПВ» припинено. Водночас, наслідки цього порушення у вигляді нарахування протягом червня-грудня 2018 року, 2019-2020 років та січня-листопада 2021 року подвійної плати за послуги з вивезення твердих побутових відходів власникам квартир, у яких відсутні зареєстровані особи, не усунуті.

Тож, за результатами розгляду матеріалів відповідної справи 19 червня 2023 року адміністративною колегією Відділення згадані вище дії КП "КВПВ" визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції - зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів. На порушника накладено штраф в розмірі 34000 грн та зобов’язано усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції в 2-місячний строк з дня отримання рішення.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux