• A-
  A+

КП «Лубни-водоканал» оштрафовано за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Опубліковано 19 березня 2024 року о 14:44

Східним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України проводилось дослідження ринку послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, в частині видачі технічних умов на приєднання до мереж. Під час дослідження було встановлено, що КП «Лубни-водоканал», яке здійснює діяльність в межах територій м. Лубни Лубенського району Полтавської області, протягом 2021 року – січня-березня 2023 року в технічних умовах на приєднання до систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення визначало конкретний тип засобу вимірювальної техніки для встановлення на водопровідному вводі.

Пунктом 7 частини першої статті 1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачено, що затвердження типу засобів вимірювальної техніки – рішення призначеного органу з оцінки відповідності, прийняте на основі звіту про оцінку типу, про те, що тип ЗВТ відповідає встановленим вимогам і може використовуватися у сфері законодавчо регульованої метрології у спосіб, за якого він, як очікується, забезпечить надійні результати вимірювань протягом визначеного періоду часу.

Відповідно до абзацу другого частини другої статті 16 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» сертифікат перевірки типу ЗВТ є документом, який засвідчує, що тип ЗВТ затверджено.

Абзацом першим частини другої статті 16 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» встановлено, що призначені органи з оцінки відповідності повідомляють науковому метрологічному центру, уповноваженому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності, на ведення реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки, про видані ними сертифікати перевірки типу ЗВТ.

Отже, чинним законодавством передбачено рекомендації виробника/виконавця щодо типу засобу обліку води, який має бути встановлений споживачем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, але не передбачено обов'язковості встановлення споживачем засобу обліку води конкретного типу, що вказує на конкретного суб’єкта господарювання, який займається виробництвом лічильника води згідно із умовним позначенням.

Споживач має право самостійно здійснювати вибір засобу обліку води із врахуванням: вихідних даних, отриманих від виробника/виконавця, рекомендацій щодо типу засобу обліку води, переліку засобів обліку води, які занесені до Державного реєстру України засобів вимірювальної техніки або пройшли державну метрологічну атестацію.

Таким чином, визначення КП «Лубни-водоканал» у технічних умовах на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення конкретного умовного позначення типу ЗВТ – ЛК-15Х вказує на вибір конкретного суб’єкта господарювання, який займається виробництвом лічильника води із цим умовним позначенням, а саме ДП «НОВАТОР».

КП «Лубни-водоканал» повідомило Відділення, що видало наказ від 03.04.2023, яким затверджено бланки технічних умов на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення. У наданих копіях бланків технічних умов відсутня вимога щодо обов'язку встановлення споживачем конкретного типу ЗВТ, що не передбачено чинним законодавством.

Отже, КП «Лубни-водоканал» наразі припинило визначення в технічних умовах на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення конкретного типу ЗВТ.

Адміністративна колегія Східного МТВ АМКУ 19 березня 2024 року визнала зазначені дії КП «Лубни-водоканал» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Підприємство оштрафовано на 50 000 грн.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux