• A-
  A+

На Харківщині Первомайська міська рада та Зачепилівська селищна рада унормували ставки податку на нерухомість на виконання рекомендацій Східного МТВ

Опубліковано 25 січня 2024 року о 15:09

Первомайська міська рада та Зачепилівська селищна рада Харківської області виконали рекомендації адміністративної колегії Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо припинення дій, які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме - встановлення різних ставок податку на нерухомість для фізичних та юридичних осіб-підприємців, що діють на одному ринку.

У ході здійснення заходів державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції органами місцевого самоврядування, Відділенням було встановлено, що Первомайська міська рада рішенням від 23 червня 2022 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Первомайської міської територіальної громади на 2023 рік» та Зачепилівська селищна рада рішенням від 13 червня 2022 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2023 рік», закріпили на однакові об’єкти нежитлової нерухомості різні розміри ставок податку для фізичних і юридичних осіб, що діють на одному ринку. Як наслідок, окремим суб’єктам господарювання, які діють на однакових товарних ринках, для яких встановлені більші ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, могли створюватись несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами.

З огляду на ці обставини, Відділення 05 січня 2023 року рекомендувало Первомайській міській раді та Зачепилівській селищній раді припинити зазначені вище порушення.

На виконання наданих рекомендацій, Первомайська місьрада повідомила про прийняття нею 27 квітня 2023 року рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Первомайської міської територіальної громади на 2024 рік».

Зачепилівська селищна рада також надала інформацію про прийняття нею рішення 11 липня 2023 року «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Зачепилівської селищної ради на 2024 рік».

Проаналізувавши прийняті рішення, Відділення встановило, що ними визначені однакові розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних і юридичних осіб, що діють на одному ринку, тобто є конкурентами, на однакові класифікатори об’єктів нежитлової нерухомості.

Обидва рішення набрали чинності з 01 січня 2024 року.

Ради також надали копії відповідних документів. Отже, рекомендації адмінколегії Східного МТВ виконано та вжито належних заходів для усунення причин виникнення порушення і умов, що йому сприяли.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux