• A-
  A+

Розпочато розгляд справ щодо Гоголівської селищної та Ланнівської сільської рад через наявність ознак порушень на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів

Опубліковано 28 лютого 2024 року о 18:25

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у бездіяльності Гоголівської селищної ради та Ланнівської сільської ради в особі їх виконавчих комітетів на Полтавщині.

В ході здійснення державного контролю за дотриманням виконавчими комітетами/органами сільських, селищних рад законодавства про захист економічної конкуренції на ринках надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, було встановлено, що протягом 2021-2023 років Гоголівська селищна рада та Ланнівська сільська рада в особі їх виконавчих комітетів, не проводили конкурси на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів/зі збирання та перевезення побутових відходів на території населених пунктів, на які поширюються повноваження відповідної ради.

Згідно з частиною третьою статті 35-1 Закону України «Про відходи» (втрата чинності 09.07.2023), виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

09.07.2023 набув чинності Закон України «Про управління відходами», у зв’язку з чим, зокрема, Закон України «Про відходи» втратив чинність, та були внесені зміни до інших законів України.

Частиною третьою статті 33 Закону України «Про управління відходами» визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють збирання, та перевезення побутових відходів, визначаються органами місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Виконавчий орган місцевої ради шляхом конкурсу може визначити декількох суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність із збирання та перевезення побутових відходів, на території територіальної громади за територіальним принципом та/або за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні, ремонтні, небезпечні).

Тобто, суб’єкти господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів повинні бути визначені органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах. Основною метою таких конкурсів є забезпечення розвитку конкуренції та вибору якісних послуг за прийнятними цінами.

28 лютого 2024 року адміністративною колегією Відділення розпочато розгляд справ у зв’язку з наявністю у бездіяльності виконавчого комітету Гоголівської селищної та виконавчого комітету Ланнівської сільської рад ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції на ринку послуг із збирання та перевезення побутових відходів.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux