Портал в режимі тестування та наповнення
Розпочато розгляд справи за ознаками порушення законодавства ТОВ «Біосайнс Україна» та СП ТОВ «Оптіма-Фарм,ЛТД»
Опубліковано 18 травня 2023 року о 13:33

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «БІОСАЙНС УКРАЇНА» та СП ТОВ «ОПТІМА-ФАРМ,ЛТД» порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

До Відділення з заявою звернулося ТОВ «ВТФ «ФАРМАКОМ», яке є виробником дієтичної добавки «Схізандрин». За інформацією заявника, у 2022 році він виявив у продажу продукцію виробництва компанії BIOFAKTOR Sp.z.o.o. (PL) під назвою «Схізандрин», імпортером якої в Україні є СП ТОВ «ОПТІМА-ФАРМ, ЛТД», а представником виробника щодо прийняття претензій в Україні – ТОВ «БІОСАЙНС УКРАЇНА». Заявник стверджує, що оформлення упаковки дієтичної добавки «Схізандрин» виробництва компанії BIOFAKTOR Sp.z.o.o., схоже до ступеня змішування із оформленням упаковки дієтичної добавки «Схізандрин» його власного виробництва.

За твердженнями ТОВ ВТФ «ФАРМАКОМ», воно раніше за ТОВ «БІОСАЙНС УКРАЇНА» та СП ТОВ «ОПТІМА-ФАРМ,ЛТД» почало використовувати відповідне оформлення упаковки в господарській діяльності та дозволу на використання цього дизайну іншим суб’єктам господарювання не надавало. Також за інформацією заявника, він вкладав значні зусилля у просування свого продукту, зокрема, його представники брали участь у тематичних національних та регіональних науково-практичних конференціях, семінарах, зборах медичних спільнот.

ТОВ ВТФ «ФАРМАКОМ» у заяві також зазначило, що в рамках реалізації маркетингової політики для популяризації препарату неодноразово замовляло брендовану продукцію у вигляді банерів, флаєрів, сувенірів тощо. Відповідно, на думку заявника, вищеперераховані дії «забезпечили цінність і популярність його продукції».

З огляду на викладені у заяві факти, 15 травня 2023 року Відділення розпочало розгляд справи за ознаками порушення ТОВ «БІОСАЙНС УКРАЇНА» та СП ТОВ «ОПТІМА-ФАРМ,ЛТД» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», а саме використання ними оформлення упаковки, яка має ознаки схожості з оформленням упаковки дієтичної добавки «Схізандрин», що може призвести до змішування з діяльністю ТОВ ВТФ «ФАРМАКОМ».

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux