• A-
  A+

Виконкому Полтавської міськради рекомендовано припинити дії, які можуть обмежувати права споживачів

Опубліковано 28 червня 2023 року о 15:39

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України під час здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання і органами місцевого самоврядування законодавства про захист економної конкуренції на ринку послуг з централізованого водопостачання і централізованого водовідведення в межах Полтавської області, зокрема у м. Полтава, надало рекомендації Виконавчому комітету Полтавської міської ради що стосуються надання можливості проведення аналізу арбітражних проб стічних вод в незалежній лабораторії.

На території міста Полтава господарську діяльність з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) здійснює КП ПОР «Полтававодоканал», а отже воно є виконавцем (виробником) зазначених послуг та лише воно може встановлювати вимоги щодо приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, де враховано місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також - визначати допустимі концентрації забруднюючих речовин, що можуть скидатися до системи централізованого водовідведення.

Відділенням було проаналізовано рішення Виконкому Полтавської міської ради від 16.12.2021 № 283 «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Полтава» (надалі - Місцеві правила).

Згідно з пунктом 7.13 Місцевих правил, зокрема, у разі незгоди з результатами даних лабораторії КП ПОР «Полтававодоканал» або у випадку розходження результатів аналізів між лабораторіями, за ініціативою споживача проводиться аналіз арбітражної проби у присутності обох сторін в лабораторії КП ПОР «Полтававодоканал».

Діяльність у сфері надання послуг з централізованого водовідведення регулюється, зокрема, Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затвердженими Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316 (надалі – Правила № 316).

В той же час, нормами діючого законодавства, а саме пунктом 9 розділу IV Правил
№ 316 визначено, що у разі незгоди споживача з результатами даних лабораторії виробника щодо якості стічних вод згідно з аналізом контрольної проби, за результатами якого зроблено висновок про наявність у стічних водах споживача перевищень допустимої концентрації забруднюючих речовин, споживач має право звернутися до незалежної лабораторії, що здійснює свою діяльність у цій галузі відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», для проведення аналізу арбітражних проб, які відбираються одночасно з контрольною пробою і зберігаються належним чином виробником та споживачем.

Отже, нормами чинного законодавства визначено право споживача проводити аналізи арбітражних проб стічних вод у незалежних лабораторіях, що здійснюють свою діяльність у цій галузі відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», у разі незгоди споживача з результатами даних лабораторії виробника щодо якості стічних вод згідно з аналізом контрольної проби, за результатами якого зроблено висновок про наявність у стічних водах споживача перевищень допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Таким чином, своїм рішенням від 16.12.2021 № 283 «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Полтава» Виконавчий комітет Полтавської міської ради легітимізував вчинення КП ПОР «Полтававодоканал» порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

З огляду на виявлені обставини Відділення 28 червня 2023 року надало рекомендації Виконкому Полтавської міської ради припинити дії, усунути їх причини та умови, що сприяють їх виникненню. Розглянути рекомендації виконком має в 2-місячний термін з дня їх отримання.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux