• A-
  A+

Встановлено порушення виконкомом міськради на Полтавщині правил визначення перевізників

Опубліковано 09 червня 2023 року о 16:48

Адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановила порушення законодавства про захист економічної конкуренції виконавчим комітетом Гребінківської міської ради Полтавської області.

Згідно зі статтею 43 Закону України «Про автомобільний транспорт», визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Водночас, під час здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, Відділенням було встановлено, що виконкомом міської ради 20 грудня 2021 року прийнято рішення № 303 «Про укладення тимчасових договорів на перевезення автомобільним транспортом на приміських маршрутах на території Гребінківської міської територіальної громади». Відповідно до нього, з ФОП Тараненко Н.І. було укладено тимчасові договори на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах № 106-4 Гребінка АС – Михайлівка, № 110-4 Гребінка АС – Рудка, № 111-4 Гребінка АС – Сліпорід – Іванівка, № 108-4 Гребінка АС – Олексіївка, № 107-4 Гребінка АС – Грушківка, № 109-4 Гребінка АС – Відрадне.

Зазначені договори мали діяти до проведення конкурсу з визначення перевізника та укладання договору з переможцем, а термін їх дії становить не більше ніж трьох місяців. Тож після закінчення строку дії договорів від 20 грудня 2021 року, виконком міської ради замість проведення конкурсу, знову прийняв схоже рішення щодо укладання з певним перевізником тимчасових договорів.

Непроведення всупереч чинному законодавству у грудні 2021 року та у березні 2022 року виконкомом міської ради конкурсів з визначення автомобільного перевізника на вищезазначених маршрутах може обмежувати право певних суб'єктів господарювання, які мали намір взяти участь у такому конкурсі.

Тож за результатами розгляду матеріалів відповідної справи 8 червня 2023 року адміністративною колегією Відділення бездіяльність виконавчого комітету Гребенківської міської ради була визнана порушенням та кваліфікована за пунктом 3 статті 50 та частини першої статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» - антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю.

Зауважимо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 № 512 було внесені зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081. Відповідно до цих змін визначено, що договір, строк дії якого закінчується у період дії воєнного стану в Україні, вважається таким, дію якого продовжено на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування. 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux