• A-
  A+

Розпочато розгляд справи щодо КП «Глухівський водоканал

Опубліковано 09 червня 2023 року о 16:52

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд справи за ознаками вчинення КП «Глухівський водоканал» Глухівської міської ради Сумської області порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мова йде про стягнення підприємством плати за видачу технічних умов на встановлення вузла обліку холодної води.

Під час здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, Відділення встановило, що КП «Глухівський водоканал» перед тим, як прийняти на абонентський облік вузол обліку холодної води, вимагає від споживача отримати Технічні умови на встановлення цього вузла обліку, які є платними.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюються відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм i правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку та погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Тобто встановлення споживачами вузла обліку холодної води не потребує отримання технічних умов.

Стягнення КП «Глухівський водоканал» коштів при прийнятті споживачів на абонентський облік вузлів обліку холодної води, у вигляді плати за видачу Технічних умов, є безпідставним та таким, що може ущемляти інтереси споживачів, адже призводить до додаткових фінансових витрат.

При цьому, відмова споживача послуг від сплати коштів за отримання Технічних умов нестиме для нього негативні наслідки у вигляді невзяття вузла обліку холодної води на абонентський облік. Це позбавляє споживача можливості сплачувати за фактично отриманні послуги, згідно з показниками вузла обліку холодної води, а не за нормами споживання.

Такі дії КП «Глухівський водоканал» могли призвести до ущемлення інтересів споживачів. Відтак 8 червня 2023 року Відділення розпочало розгляд справи за вказаними фактами.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux