• A-
  A+

Вивезення сміття без конкурсу: встановлено порушення в діях виконкому Чутівської сільради

Опубліковано 18 січня 2024 року о 18:41

Адміністративною колегією Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 18 грудня 2024 року прийнято рішення, яким визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції бездіяльність виконавчого комітету Чутівської селищної ради, що полягала у невизначенні на конкурсних засадах виконавця послуг з вивезення побутових відходів.

Східним МТВ під час дослідження ринку послуг з вивезення побутових відходів встановлено, що виконком Чутівської селищної ради протягом періоду 2021 - 2022 років та січня-лютого 2023 років визначав виконавця послуг з вивезення побутових відходів не на конкурсних засадах.

Згідно з частиною третьою статті 351 Закону України «Про відходи» (Закон втратив чинність 09.07.2023 на підставі Закону України №2320-IX від 20.06.2022 «Про управління відходами»), виконавця послуг з вивезення побутових відходів орган місцевого самоврядування визначає на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабміном.

Процедура підготовки та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту визначена Порядком проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173 (Постанова втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2023 № 918 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на здійснення операцій із збиранням та перевезенням побутових відходів»).

За інформацією виконавчого комітету Чутівської селищної ради, з метою забезпечення регулярного вивозу твердих побутових відходів із домоволодінь мешканців та об’єктів невиробничої сфери, згідно рішення від 21.01.2021 року виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів на території населених пунктів, на які поширюються повноваження ради, визначено КП «Чутівське».

Аналізом рішень розміщених на сайті Чутівської територіальної громади протягом періоду 2021 - 2022 років та січня-лютого 2023 років, Відділенням не виявлено рішень щодо визначення виконавців послуг з вивезення побутових відходів. Таким чином, КП «Чутівське» надавало послуги поза конкурсними засадами.

Такі дії виконавчого комітету Чутівської селищної ради Східне МТВ визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Слід зазначити, що 24.03.2023 року виконкомом Чутівської селищної ради введено в дію рішення конкурсної комісії з визначення виконавця з вивезення твердих побутових відходів на території населених пунктів Чутівської селищної рад, КП «Чутівське» надано право надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів протягом 12 місяців та укладено відповідний договір. Таким чином, порушення законодавства про захист економічної конкуренції виконавчим комітетом Чутівської селищної ради припинено.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux