• A-
  A+

ПрАТ «Гадячгаз» рекомендовано припинити обмеження прав споживачів та конкурентів на ринку послуг з приєднання до газорозподільних систем

Опубліковано 12 січня 2024 року о 17:28

Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 12 січня 2024 року надало рекомендації ПрАТ «Гадячгаз» щодо припинення дій, які містять ознаки порушення конкурентного законодавства. Йдеться про зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг приєднання об’єктів замовника до газорозподільних мереж в межах системи, що перебуває у власності, господарському віданні, користуванні чи експлуатації ПрАТ . На своєму вебсайті «Гадячгаз» розміщував заяву приєднання до газорозподільних мереж, в якій відсутня можливість обирати іншого, крім товариства, виконавця робіт із проєктних, будівельних робіт з приєднання та робіт зі встановлення вузла обліку газу серед суб’єктів господарювання, які мають право на провадження відповідних видів діяльності.

Відділенням було встановлено, що станом на 05.10.2023 на вебсайті ПрАТ «Гадячгаз» розміщено за посиланням https://gadyachgas.com.ua/poryadok-priiednannya-zamovnikiv-do-gazovih-merezh бланк заяви приєднання до газорозподільних систем за формою, встановленою товариством.

Як вбачається із змісту заяви, виконавцем проєкту газових мереж, будівельно-монтажних робіт з прокладання газових мереж та встановлення комерційного вузлу обліку газу Товариство визначило ПрАТ «Гадячгаз».

Згідно із пунктом 1 глави 2 розділу V Кодексу газорозподільних систем, для приєднання об’єкта будівництва або існуючого об’єкта (земельної ділянки) до газорозподільної системи Оператора ГРМ їх власник (замовник приєднання) має звернутися до цього Оператора ГРМ із заявою про приєднання, яка подається в довільній формі. Одночасно із заявою про приєднання замовник надає виключний перелік таких документів, зокрема, заповнений опитувальний лист за формою, затвердженою Оператором ГРМ, у якому зазначаються технічні параметри об'єкта замовника, що має приєднатися до газорозподільної системи. Опитувальний лист має передбачати положення, згідно з якими замовник матиме право обирати на свій розсуд виконавця проєктних, будівельних робіт з приєднання та робіт зі встановлення вузла обліку газу серед суб'єктів господарювання, які мають право на провадження відповідного виду діяльності згідно з вимогами законодавства. Оператор ГРМ не має права вимагати додаткової інформації від замовника, крім тієї, яка передбачена опитувальним листом та цим пунктом.

Отже, вищенаведене свідчить, що встановлена форма заяви приєднання до газорозподільних систем, яка розміщена на офіційному вебсайті ПрАТ «Гадячгаз», не узгоджується з вимогами Кодексу ГРМ та може призвести до ущемлення інтересів замовників послуг приєднання об’єкта до газорозподільних систем, оскільки у ній відсутня можливість обирати виконавця проєктних, будівельних робіт та робіт із встановлення вузла обліку газу серед суб’єктів господарювання, які мають право на провадження відповідного виду діяльності згідно з вимогами законодавства. Такі дії можуть завдати шкоди конкурентам (на ринку будівельних робіт) та споживачам, які хочуть приєднатись до газових мереж та мають бажання обрати виконавців проєктних, будівельних робіт та робіт зі встановлення вузла обліку газу інших суб’єктів господарювання, які мають право на провадження відповідного виду діяльності згідно з вимогами законодавства.

З огляду на виявлені обставини Відділення рекомендувало ПрАТ «Гадячгаз» припинити порушення та відвело на це 30-денний термін.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux